השפעת האתר על הגולש

 בשלבי התכנון והבנייה של אתר אינטרנט עסקי אנחנו מתמקדים תמיד במטרה אחת מרכזית – משיכת קהל שיביע עניין במוצר או בשירות שלנו, יידע מי אנחנו ובסופו של דבר גם ירכוש את השירות או את המוצר דרכנו, במקום דרך חברות אחרות. אם כן, אתר אינטרנט חייב להיות הרבה יותר מאשר עוד מודעת פרסומת, אלא מקום שבו יוכלו הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים להכיר אותך, את העסק שלך, את המוצר שאתה מציע ואת היתרונות שלך על פני אחרים. במובן הזה, לתוכן יש המון משמעות. אבל האם חשבת פעם על האופן שבו עיצוב גרפי משפיע על הגולשים שלך?
החשיבות של עיצוב גרפי באתר
עיצוב גרפי הוא חלק בלתי נפרד מתכנון האתר. עוד בשלב מוקדם, לפני שהחלתם לכתוב את הקוד הראשון או את מאמר התוכן הראשון, אתם צריכים להבין מה בדיוק המטרה שלכם, איזה מסר אתם רוצים להעביר לקהל היעד, ובעיקר – איך אתם רוצים שהמותג שלכם ייתפס. זוהי חשיבותו של העיצוב הגרפי. הן בתכנון הלוגו עצמו והן בתכנון מראה האתר, אי אפשר לדלג על שלב חיוני כל כך, שכן עיצוב פשוט וחסר מעוף (או במילים אחרות – משעמם) פשוט ירחיק מכם קהל. גם אלה שיגיעו אליכם ימצאו עצמם משועממים למדי, מה שרק יבריח אותם החוצה.
איך לעשות את זה נכון?
כדי להשאיר את הגולשים כמה שיותר ולספק להם חוויית משתמש איכותית שתעודד אותם להישאר ולקרוא עוד עליכם, אין ספק שאתם צריכים להשקיע תכנון ומחשבה בכל התחום של עיצוב גרפי באתר. לשם כך מומלץ בחום להיעזר בגורם מקצועי ומיומן שמכיר את עולם הדיגיטל ויידע לכוון אתכם בדרך הנכונה. רגע לפני שהמעצב שעבר לדוגמה קורס פוטושופ מקצועי יתחיל להציע לכם סקיצות, תצטרכו לשבת יחד ולנתח את המטרות, את החזון ואת המסר שאתם רוצים להעביר. שלב זה הוא קריטי כדי שניתן יהיה להתאים את העיצוב לקהל עצמו. נסו לדמיין לעצמכם אתר אינטרנט המיועד לקידום מוצר המיועד לגברים והצבעים השולטים בו הם ורוד על גווניו השונים. לחלופין, גם אתר שמיועד לילדים או למוצרי ילדים, אבל העיצוב שלו קלאסי ורדום – הוא אתר שיתקשה להשיג את המטרה שלו. עשו את זה נכון, היעזרו בכישורי המעצב ותנו לו להציע לכם כיוונים מתאימים.
אל תזניחו את התוכן
לצד הדגש הרבה שעליכם לתת לכל הנושא של עיצוב גרפי באתר, מתוך הבנה שהמראה הוא משמעותי ביותר, חשוב שתזכרו להשקיע גם מחשבה על התוכן. מאמרים מקצועיים, טיפים וכלים רלוונטיים ישדרגו את האתר שלכם ויתנו לו נופך מקצועי ורציני, שהוא לא רק תדמיתי ושיווקי, אלא אינפורמטיבי. אתר אינטרנט כזה ימשוך את הקהל שוב ושוב, כך שהתנועה לאתר תגדל והמותג שלכם יתחזק, וזאת בנוסף ליתרון המשמעותי של קידום אורגני בגוגל. בקיצור, כל מה שהאתר שלכם צריך!