קידום אתרים – מדוע ולמה?

 קידום אתרים – מדוע ולמה?
 
עולם קידום האתרים הוא עולם מוכר וידוע לכל מי שמתעסק באינטרנט ואין זה משנה באיזה סוג אתר (אתר תדמית, אתר מכירות, אתר מקצועי וכדומה) מדובר. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה והיא הצורך והרצון להופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש וכמה שיותר גבוה. תודות לשפע, להיצע ולעובדה, שישנם מיליוני אתרים ברחבי העולם, התחרות להופעה במיקומים הראשונים היא גדולה. תחרות זו מובילה רבים לפנות את חברות קידום ומקדמי אתרים.
 
תועלות הקידום
כמו בכל דבר בחיים העתיד לעלות לא מעט כסף, יש לבחון את היתרונות והחסרונות על מנת להגיע אל ההחלטה המושכלת ביותר ולדעת האם אנחנו רוצים וצריכים לשלם את העלות הנדרשת או שמא מוטב ונחסוך אותה. כאשר מדובר בעלויות של קידום אתרים הרי שמדובר בעלויות גבוהות וכאלו המתפרשות על פני שישה או שניים עשר חודשים בכל פעם. הבה נחקור את עולם הקידום על פי שני פרמטרים עיקריים ונדע האם אנחנו צריכים קידום או שזהו שירות עליו ניתן לפסוח...
עלויות – כפי שצוין עלויות קידום הן עלויות גבוהות היכולות להגיע עד לאלפי שקלים בחודש. זהו כמובן חיסרון כאשר מסתכלים רק על ההוצאה אך תודות לקידום ולעובדה, שהוא עתיד לקחת את האתר היישר אל המיקומים הראשונים בעמודי תוצאות החיפוש, הרי שהעלויות הללו מתגמדות ולא מעט פעמים הופכות להיות זניחות, בעיקר תודות לעובדה שבעזרת הקידום, גיוס הלקוחות הופך קל יותר וההכנסות מהאתר גדלות.
זמן – השקעה בקידום משמע השקעת זמן ולעיתים מדובר בזמן רב. היתרון הגדול ביותר כאשר פונים אל חברות הקידום, הוא העובדה שהחברה עצמה מבלה את הזמן בקידום והלקוח רק נהנה וקוצר את הפירות. יחד עם זאת, רבים בוחרים לקדם את האתר שלהם באופן עצמאי וכאן הזמן הופך להיות חיסרון משמעותי. קידום אתר הוא אומנם לא עבודה קשה או מורכבת אך היא אורכת זמן רב. יש להשקיע בכתיבת תוכן איכותי מאוד או לאתר את חברת התוכן המקצועית שתוכל לעשות זאת, יש להקים מערך קישורים פורה ומפרה וכל זאת לצד אופטימיזציה מלאה לאתר בכל עת. מרבית בעלי האתרים אינם יכולים להשקיע את הזמן הנדרש בקידום ולכן פונים אל חברות או מקדמים מכיוון שמעבר לזמן, יש צורך במשאבים נוספים כגון אתרי תמיכה.
לסיכום, קידום אתרים הוא עולם תחרותי מאוד אך היתרונות אותם הוא מעניק ללקוח הנהנה מהחשיפה הגבוהה, הם גבוהים ומשתלמים. מעבר לכך, אתר שאינו מופיע בעמוד הראשון של התוצאות, נחשב כ-"לא קיים" ולכן המנוס מפני קידום האתר, הוא כמעט בלתי אפשרי.